Race results for 2004

(hint: click on the paddler number to see their profile and results)

P

No1

Name 1

Clb

Prv

No2

Name 2

Clb

Prv

Time

K P

Sx

Ag

Gd

1 2732 Malcolm Stothard DAB GA 8695 Carol Joyce NAT KZ 03:12:31 K2 1 X1 A1
2 7736 Scott Maynard NAT KZ 03:17:08 K1 1 A2
3 6351 Kevin White NAT KZ 03:18:33 K1 2 SV1 A3
4 7148 Craig Mustard UKN KZ 8059 Mark Willment UKN KZ 03:24:18 K2 2 U(21)1 A4
5 7427 Stuart Roberts ZUL KZ 03:26:14 K1 3 SV2 B1
6 1509 Ryan Cousins ERK GA 1553 Clinton Fox ERK GA 03:28:55 K2 3 B2
7 2785 Colin Simpkins DAB GA 03:31:02 K1 4 SM1 A5
8 3254 Basil Thatcher PRE GA 03:31:48 K1 5 M1 C1
9 1061 Meyer Steyn DAB GA 1335 Bryan Slater DAB GA 03:32:18 K2 4 V1 B3
10 2745 Noel Bessler VIC GA 2778 Fergus Clark VIC GA 03:32:56 K2 5 SM2 A6
11 1616 Paul Hay ERK GA 1630 Grant Morshead ERK GA 03:33:22 K2 6 V2 C2
12 6156 Brett Frost NAT KZ 03:34:15 K1 6 A7
13 6690 Graham Wilson UMZ KZ 7679 Rick Whitton UMZ KZ 03:35:20 K2 7 SM3 B4
14 6406 Dean Gafney CRU KZ 6389 Brett Challenor CRU KZ 03:42:46 K2 8 B5
15 1264 Francois Ferreira DAB GA 03:46:04 K1 7 V3 C3
16 3342 Wihan Venter LOW GA 03:46:48 K1 8 B6
17 8781 Martin Potgieter UMF KZ 9951 Clinton Potgieter UMF KZ 03:48:34 K2 9 SV3 D1
18 8851 Ken Holden UMZ KZ 8655 Sharon Holden UMZ KZ 03:51:41 K2 10 X2 A8
19 7664 Rob Ostler UMZ KZ 7717 Kevin Davidson UMZ KZ 03:51:42 K2 11 SM4 C4
20 2564 Scheepers Schoeman WAT GA 03:52:59 K1 9 A9
21 6648 Robin Davey KIN KZ 04:04:18 K1 10 SM5 B7
22 6628 Murray Turner UKN KZ 9825 Craig Turton UKN KZ 04:04:54 K2 12 U(21)2 A10
23 7623 Aidan De Gersigny UMZ KZ 6718 Geoff Caruth UMZ KZ 04:07:10 K2 13 M2 B8
24 1167 Michael Makhudu DAB GA 2163 Wayne Albertyn FLO GA 04:08:44 K2 14 C5
25 3343 Eric Dixon LOW GA 04:09:30 K1 11 SV4 B9
26 6198 Alick Rennie NAT KZ 8908 Iain Rennie MIC KZ 04:12:59 K2 15 C6
27 8321 Anthony Van Tonder EST KZ 8348 Gavin Peckham ZUL KZ 04:13:11 K2 16 SM6 B10
28 1959 Cally Henderson JCC GA 1457 Hugh Andersen DAB GA 04:14:21 K2 17 X3 SV5 C7
29 2906 Peter Geach WITS GA 04:14:42 K1 12 V4 C8
30 6765 Barry Theunissen KIN KZ 9446 Murray Calder KIN KZ 04:16:28 K2 18 SV6 C9
31 8115 Ross Brewitt ZUL KZ 8105 Stephen Scrase ZUL KZ 04:16:39 K2 19 C10
32 7474 Neil Blue KIN KZ 04:17:46 K1 13 SG1 B11
33 6575 Kate Frost NAT KZ 04:18:06 K1 14 F1 C11
34 9939 Hilary Jean Pitchford UKN KZ 04:18:07 K1 15 F2 U(21)3 C12
35 2704 Barry Dingle VIC GA 2683 Wayne Saunders VIC GA 04:20:23 K2 20 V5 C13
36 8538 Patrick O Reilly UMF KZ 04:30:00 K1 16 V6 D2
37 6502 Marius Van Eden UMF KZ 9956 Dietmar Dedekind UMF KZ 04:30:00 K2 21 SV7 D3
38 9101 Patrick Friend UMF KZ 9953 Cliff Glenn UMF KZ 04:30:00 K2 22 V7 E1
39 7867 Hendrik Pierre Le Roux UMF KZ 9964 Daan Kotze UMF KZ 04:30:00 K2 23 SV8 D4
40 9103 Lourette Van Eeden UMZ KZ 7790 Adrian Lindsay UMZ KZ 04:30:33 K2 24 X4 V8 D5
41 7682 Tom Geldart UMZ KZ 04:33:29 K1 17 SV9 D6
42 9049 Matthew Cocks UMZ KZ 04:36:39 K1 18 D7
43 8873 Guy Balme NAT KZ 04:36:40 K1 19 D8
44 7184 Dick Edwards NAT KZ 04:46:10 K1 20 GM1 E2
45 8926 Burnie Burnard ROR KZ 04:49:45 K1 21 M3 D9
46 1965 David Hammond DAB GA 04:50:19 K1 22 V9 C14
47 1397 Donald Harper DAB GA 2820 Murray Williams FLO GA 04:58:44 K2 25 B12
48 7792 Kevin Trodd UMZ KZ 7635 Toni Trodd UMZ KZ 04:59:37 K2 26 X5 SV10 C15
49 9302 Mandy Rawlins NAT KZ 05:01:43 K1 23 F3 SV11 C16
50 7192 Owen Hemingway NAT KZ 05:01:57 K1 24 V10 B13
51 7324 Brett Austen-smith NAT KZ 05:02:03 K1 25 SV12 C17
52 1080 Steven Schnell DAB GA 05:02:07 K1 26 SV13 B14
53 7526 Ryan Colenbrander UMZ KZ 05:05:26 K1 27 B15
54 7572 Mike Mc Loughlin UMZ KZ 05:05:27 K1 28 C18
55 7561 Tjaart Coetzee UMZ KZ 05:05:36 K1 29 SV14 D10
56 1720 Wayne Taylor FLO GA 1780 Desmond Koertzen FLO GA 05:10:53 K2 27 V11 A11
57 1651 Warren Mackenzie FLO GA 1723 Graham Sparks FLO GA 05:10:53 K2 28 D11
58 8143 Colin Geel ZUL KZ 05:19:44 K1 30 SV15 C19
59 9191 Leon Willemse ZUL KZ 05:19:44 K1 31 V12 D12
60 8286 Craig Munro KIN KZ 6301 Ian Pennefather KIN KZ 05:20:02 K2 29 D13
61 1471 Erich Glasl DAB GA 05:24:12 K1 32 SM7 D14
62 2160 Jason Mortimer FLO GA 05:28:02 K1 33 E3
63 6770 Morgan Bird KIN KZ 6677 James Morford KIN KZ 05:31:19 K2 30 SV16 C20
64 9013 Connel Adey NGW KZ 05:54:03 K1 34 SV17 C21
65 7629 Dave Gardener UMZ KZ 05:56:42 K1 35 V13 D15
66 8467 Peter Spearman NAT KZ 8700 Mark Mustard NAT KZ 06:11:45 K2 31 C22
67 1824 Alan Coulter FLO GA 1769 Sean Le Grange FLO GA 06:25:25 K2 32 V14 C23
68 7001 Charles Mason KIN KZ 06:26:44 K1 36 GM2 E4
69 1763 Gavin Vorwerg DAB GA 1177 Richard Sellschop DAB GA 07:04:05 K2 33 D16
70 2490 Michael Ferreira SAS GA 07:11:30 K1 37 SV18 D17
71 2484 Sean Boyley SAS GA 07:11:35 K1 38 V15 D18
72 2506 Nicolaas Van Zyl SAS GA 07:11:40 K1 39 C24
73 8128 Heinrich Oosthuizen ZUL KZ 07:11:45 K1 40 SV19 C25
74 5850 Tim Howes UCT WP 07:19:50 K1 41 A12
75 8487 Stuart Howes NAT KZ 07:19:52 K1 42 SG2 B16
76 6010 Hugh Raw NAT KZ 07:21:50 K1 43 GM3 D19
77 9021 Patricia Stannard FEZ KZ 07:23:57 K1 44 F4 D20
78 910 Ward Young SWZ IN 911 Lee Taman SWZ IN 07:42:39 K2 34 E5
79 912 Shane Raw SWZ IN 07:48:43 K1 45 E6
80 8773 Eugene Bosch UMF KZ 08:00:00 K1 46 SV20 C26
81 913 Leo Van Rooyen TEMP KZ 08:00:00 K1 47 E7

We need sponsors!

Due to the few years dry spell we have had to start with a clean slate, please get in touch if you would like to discuss sponsorship opportunities

Nils : or 0827358461